ABDULLAH SARIŞEN VI

le_cool_foto
By istanbul in

Kapak çalışması arkasındaki fikir nedir? Çalışmanın ismi “Sallanan”; “Kafalar” adlı seriden bir işim.
İstanbul sana ne ifade ediyor? İstanbul fırsatlarıyla beraber sana tuzaklarıyla da gelen bir şehir. Ritmi çok yüksek. Yakalamaya çalışırsak yoruluyoruz. Aslında seni ona uyum sağlamak zorunda bırakıyor. Uyum sağlamayı unutursan sinek vızıltısı gibi gelip seni rahatsız ediyor. Bazı yerleri ise çok izole, ritmi tamamen kendi içinde. Biraz çıkıp dışarıya bakmak gerekiyor.
Rahatlamak, günün yorgunluğunu atmak için nereye gidersin? Kafama estiğinde çantamı alıp Caddebostan’a kaymaya giderim. Özellikle müzik dinleyerek kayarken kendimi çok iyi hissederim. Sahil şeridi boyunca gördüğüm her yaştan ve bir çok farklı insanın arasından kayarken gördüğüm görüntüler beni farkı yerlere götürür.
İstanbul’un sesi ne sence? Vapur ve tramvay sesleri. Çünkü; Kadıköy ve Taksim sevdiğim yerler ve biraz kafamdaki İstanbul’a yakın semtler. Bu sesler de her ikisinde yeterince duyuluyor.
Bir gün için şehrin yönetimi sana verilse yapacağın ilk şey ne olurdu? İstanbul’u zaman zaman gözüme gri geliyor. Daha renkli olması için bir şeyler yapardım sanırım.

www.behance.net/abdullahsarisen

Sallanan_le_cool_version copy

Comments

Here Is Some More Great

Content