ELİF EREN

10660246_1474143132858178_5009865438403238527_n
By istanbul in

Kapak çalışması arkasındaki fikir nedir? ‘O çınar, o kedi, o güneş, ömrümüz, şimdi birazcık ileride, hem biziz yüzen hem başkaları, hem aynı, hem değil’…
İstanbul sana ne ifade ediyor?
 İstanbul bana, pek çok şey ifade ediyor ama şöyle örneklersem daha iyi olur gibi: Bütün duyguların olduğu bir labirent düşünün. O labirentin içinde, çarpa çarpa, koşa koşa, bazen yürüyerek, bazen durup, aynı yerlerden farklı kişilerle farklı zamanlarda, bir öncekiyle hiçbir şekilde aynı olmayan hislerle defalarca geçtiğim bir labirent İstanbul.
Rahatlamak, günün yorgunluğunu atmak için nereye gidersin? Her zaman yürüdüğüm yoldan yürüyüp Moda Çay Bahçesi’nin ilerisindeki kocaman bir ağacın altında banka gidip resim yaparım.
İstanbul’un sesi ne sence? Simitçiler, eskiciler, yanımdan geçen annenin çocuğuna söylediği ninni, koşu yapan hiç tanımadığım bir adamın ‘merhaba’sı, Kağıt işçiliği yapan bir çocuğun köpek havlamasına ağlayışı…
Bir gün için şehrin yönetimi sana verilse yapacağın ilk şey ne olurdu? Bir günde bitirilebilen kocaman bir bina yapardım, orada evsizlere temel ihtiyaç ve eğitimlerini karşılayabilecekleri aynı zamanda burada kalabilecekleri bir alan sunardım.

www.behance.net/eliferen

COOL1

Comments

Here Is Some More Great

Content