Gizem Girav ile Seramik Tutkusu

Gizem Girav, bir dönem taşıdığı beyaz yakalık sıfatından ayrılıp enerjisini ve hayallerini kendi markasını kurmaya; tutkularını paylaşmaya karar verdi ve Gizz Ceramic markasını kurdu. Girav, dinamik dünyasını canlı ve bir o kadar da renkli seramiklere taşımayı başarmış. Yeni markası ve hayallerini bire bir ondan dinleyelim. / Tuba Dal

Gizem, seni ve Gizz Ceramic markanı biraz da senden dinlemek isteriz. Seramikle ilgilenmeye başlamanın sebebi neydi?
Evet dediğin gibi kurumsaldan kopup başladığım bir heyecandı bu benim için. Arkadaşımla çıktığım İtalya seyahati diyebiliriz. Positano’dan başlayıp Amalfi ve Capri’ye yaptığımız seyahatte özellikle o bölgelerde yer alan seramik kültürü beni çok etkilemişti. Uzun senelerdir sanat alanıyla ilgilenmemden de kaynaklanacaktır ki bu branş da beni çok heyecanlandırmıştı. Hobi olarak başlamış olsam da zamanla büyük bir tutku haline gelip hayatımda çok önemli bir yer edindi. Ve artık öyle bir noktaya geldi ki “tamam! Benim yolum artık bu.” dedim. Kendimi ve duygularımı ürettiklerimle yansıtabildiğim bir alanda olduğum için çok mutluyum.

Hayallerini gerçekleştirmek için seni en çok motive eden şey nedir?
Tabii ki heyecan. Eğer bir konu sizi heyecanlandırıyorsa, hayal gücünüzün ve yapabileceklerinizin sınırı yoktur. Bu kontrol edilemez bir motivasyon. Bu sayede hayallerin her zaman daha fazlasını ve daha yenisini gerçekleştirmek mümkün.

Olduğun yerden hoşnut musun? İleride nerede olmak istiyorsun?
Markamı yeni kurmama rağmen şuan için olduğum noktadan oldukça memnunum. Başarımın ve şansımın karşıma çıkarttığı yollar, gerçekten benim bu dünyada olmamın gerektiğinin bir işareti olduğunu düşünüyorum. Elbette daha ilerisi için hayallerim var. Her zaman bir tık ileriyi istiyor insan.. Ürünlerimin mağaza satışlarının yanı sıra, sergimi de gerçekleştirmek istiyorum..

Gizem, Emekçi Dünya Kadınlar Günü’nde bu röportajı okuyan kadınlara bir mesajın var mı?
Her kadının içinde gizli bir güç olduğunu düşünüyorum. Ve bunu dışarı çıkarmak için kendilerinden daha kuvvetlisi yok. Üretsinler.. Ne olursa olsun üretmek, kendini geliştirmek, yenilenmek, insana tarif edilemez bir haz ve cesaret katıyor.

Son olarak İstanbul ile olan ilişkini öğrenmek isteriz. Aranız nasıl?
İstanbul’la ilişkim karışık :) Aslında Üniversite’den mezun olduktan sonra kısa bir süre Oxford’da kaldım. Ve şunu farkettim ki ben daha çok küçük şehir insanıyım. Sakinlik ve sessizlik bana daha iyi geliyor. Kaosun olduğu bir dünya maalesef bana göre değil. O yüzden ara ara (hatta çoğu zaman) anlaşamıyorum İstanbul’la :)

Gizz Ceramic’i instagram sayfası https://www.instagram.com/gizzceramic/ den takip edebilirsiniz.

 

Comments

Here Is Some More Great

Content