İPEK KONAK IV

12366290_10153803137957417_8577151127139003967_n
By istanbul in

İstanbul sana ne ifade ediyor? Hiç uğramadığım ve uğramamayı yeğlediğim, hep uğradığım ve uğramayı planladığım noktaları var. Aslında baştan bir şehir tasarlama imkanı veriyor sana, sevdiğin parçaları birleştirip çıkan şekilden memnun kalırsan ne ala.
Rahatlamak, günün yorgunluğunu atmak için nereye gidersin? Deniz kenarı ve sakin bir yer bulabilirsem ilk tercihim orası oluyor, ama bazen kolaya kaçıp eve gidiyorum.
İstanbul’un sesi ne sence? Bir süre alışık olmadığım için vapur ve martılardı, çok kalabalık ortamları sevmediğimden bir süre de kalabalık homurdanmalar şeklindeydi. Bu ara daha çok yavru kedileri duyuyorum…
Bir gün için şehrin yönetimi sana verilse yapacağın ilk şey ne olurdu? Bu soruyu 3. kez cevaplamam gerekiyor ve hala net bir yanıtım yok gerçekten, sosyal şartlardaki eşitsizlikleri ortadan kaldırmak için bir şeyler yapardım sanırım. Kendi hayatımla ilgili düzenlemek istediğim şeyler şehirden bağımsız çünkü, bir de ihtiyaç skalasında çok üstlerde yer almadıklarını düşünüyorum. O yüzden daha acil ve çözümünün insanda olduğuna inandığım bir şeyden başlardım, liste sosyal şartlardaki eşitsizlikle başlıyor.

www.behance.net/ipek_konak

lecool

 

Comments

Here Is Some More Great

Content