Vedat Ali Dalokay ile Çeşme’de Son Durumlar

Le Cool İstanbul olarak tatile çıkarken, bu yaz nerede neler olacak diye bakınmaya, dolayısıyla yaz demişken de Çeşme’ye uzatırken bulduk kafamızı. Çeşme, malumunuz son yıllarda iyiden iyiye gözde bir tatil yeri olmaya başladı. Küçüklüğümde ailemle birlikte aşındırdığım arnavut kaldırımlarına ait ilçenin son yıllarda trend belirleme seviyesindeki popülerliği gerçek anlamda göz alıcı. Çeşme derken de beldenin gediklilerinden Fly Inn‘e uğramadan geçmek olmaz. Zira mekan, 10 kusür yıldır bilenin bildiği, bilmeyenin keşfedip her yaz uğradığı bir mekan olmayı başardı bile. Sahipleri Dalokay ailesinin mimari vizyonunun şık dokunuşları ve keyifli bir tatil anlayışını ortaya koyan mekanın genç ve enerjik sahibi Vedat Ali Dalokay ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. / Tuba Dal

Fly – Inn Beach Çeşme’yle bağı olanlar için eski bir dost. Fly-InnBeach’in ortaya çıkış sürecini bir de sizden dinlemek isteriz.
Aslında bu annem ve babamın eseri; Fly – InnBeach’i başlatan onlar. İlk açıldığımızda, o dönemin klasik plajları arasında konforlu, eğlenceli, her şeyin tek bir yerde olduğu ve gelenlerin kendilerini özel hissettikleri bir alan yarattık. Beachclub anlayışının öncüsü olduk. Yaratmak istediğimiz ruhu deneyimleyenlerden oldukça güzel ve motive eden yorumlar aldık; beachclubtrendinin temellerini oluşturduk. Fly – InnBeach’e gelenleri adeta evimize gelen konuklarımız gibi ağırlıyor, kendilerini iyi hissetmelerine, geçirdikleri anları özel kılmaya özen gösteriyoruz; bu geleneği de her sene devam ettiriyoruz. Ben de ailemin oluşturduğu bu anlayışı, Fly – InnBeach geleneğini onlara layık olacak şekilde devam ettiriyor ve markamızı daha da iyi yerlere taşımak için özenle çalışıyorum.

Peki, Vedat Ali Dalokay kimdir? Sizi yakından tanıyabilir miyiz?
Milano Politeknik Üniversitesi mimarlık mezunuyum. Fly – InnBeach’le beraber mimarlık da yapıyor, mesleğime devam ediyorum. Motorsporları gibi aktif sporlarla ilgileniyorum.Profesyonel golf oynuyorum. Fly – InnBeach evim gibi, dolayısı ile her detayıyla yakından ilgileniyor, yazın da beachclub’ın yönetiminde aktif yer alıyorum.

Fly-InnBeach’de bu yaz kimleri dinleyeceğiz ya da göreceğiz?
2018 sezonuna çok sıkı hazırlandık. Her sene olduğu gibi bu sene de partilerimiz ve konserlerimizle çok ses getireceğiz. Başta 22 Haziran’daki Mor ve Ötesi konseri olmak üzere gerçekten bu yaz çok konuşulacak isimleri ağırlayacağız. Geçen sene performansıyla yoğun ilgi gören Monalitysezon boyunca beş performans sergileyecek. Tubeand Berger dünya çapında ağırladığımız en iddialı isimler arasında… Stephan Bodzin, Aly&Fila, Tale of Us gibi birçok iddialı isimle unutulmaz performanslara ev sahipliği yapacağız. Bu arada şimdiden üzerinde çalıştığımız ve büyük ses getirecek bir festivalin de sizin aracılığınızla müjdesini vereyim. Çok yakında tüm detayları netleştirerek duyurusunu yapacağız.

Mimari geçmişe sahip bir aileden geliyorsunuz. Aynı zamanda kendiniz de mimarsınız. Ben de eski bir şehircilik mezunu olarak şunu sormak isterim; Çeşme’nin son yıllardaki gelişme aksı biraz daha güneye doğru kayıyor sanki. Nasıl bir gelişim bekliyorsunuz bundan sonrası için?
Her sene tatil rotaları için farklı bölgeler ve alternatifler öne çıkıyor. Söylediğiniz gibi son birkaç senedir güneye doğru ilgi artmaya başladı. Ancak Çeşme her sezon farkını ortaya koyuyor ve tatilcilerin göz bebeği olmaya devam ediyor. Yeni rotalar öne çıksa da Çeşme, Bodrum gibi yerler yaz sezonunun vazgeçilmezleri…

İstanbul mu İzmir mi?
İkisinin de yeri benim için çok ayrı. Kışın İstanbul’da yaşıyorum. Mimarlık ofisimiz de İstanbul’da… Yaz sezonu yaklaştığı dönemlerde de Fly – InnBeach için Çeşme’ye gidip gelmeye başlıyoruz. Sezon açıldığında da tam anlamıyla Çeşme’de yaşamaya başlıyorum. Açıkçası benim için birini seçmekçok zor çünkü iki şehrinde bendeki yeri ayrı… Ama illa seçmelisin derseniz, yazı çok sevdiğim için oyumu İzmir’den yana kullanıyorum. :)

Fly – InnBeach’in hayatınızdaki anlamı nedir?
Fly – InnBeach hayatımın temel yapı taşlarından; çocukluğumdan bu yana hayatımda… Bir işletmeden öte, bir aile, bir ev… Hepimiz bu aile ve ağırladığımız misafirlerimiz için keyifle çalışıyor, kendimizi yenileyerek daha da iyisi için uğraşıyoruz.

 

 

Comments

Here Is Some More Great

Content