Zeynep Erbay ile Biraz Soho House Biraz Müzik

Haftanın en “cool” röportajında bugün Zeynep Erbay’ı ağırlıyoruz. Erbay, şöyle bakıp hep gıpta ettiğimiz, on parmağında on marifet olan insanlardan biri. Soho House Üyelik Müdürü olmasının yanı sıra, DJ ve Radyo Programcısı. Oldukça sempatik ve yetenekli Zeynep ile bir öğleden sonra bir sohbete koyuluyoruz. Hem Soho House hakkında merak ettiklerimizi hem de müziği beraber bir süzgeçten geçiriyoruz. / Tuğba Dal

Fotoğraf ve Kapak Fotoğrafı: Mine Kasapoğlu

Zeynep Erbay’ı biz tanıyoruz. Bilmeyenler için kendinden biraz bahseder misin?
Benim için ‘people person’ terimi oldukça uygun sanırım :) ama kısaca, müzik ve iletişim kökenliyim, yaklaşık 12 senedir İstanbul’da yaşıyorum. Seyahat etmek, sevdiklerime yemek yapmak ve arkadaşlarımla iyi vakit geçirmekten çok mutlu oluyorum.

Soho House İstanbul, ilk açıldığında epey sükse yaparak şehre adımını atmıştı. O günden bu yana gerçekleştirdiği etkinlikler ve sunduğu fırsatlarla oldukça çekici. Peki üye olmak için kriterleriniz var mı?
Yaratıcı sektörlerden ve hayatta ortak zevkleri olan insanlar diyebiliriz. Ayrıca birbirleri ile fikir alışverişi içinde olan ve keşfetmeyi sevenler, sık sık seyahat edenler ve diğer House’ları deneyimlemeye de meraklı olanlar.

Diğer şehirlerdeki Soho’lar ile karşılaştırdığında Soho House İstanbul için sen neler söyleyebilirsin? Farklılıklar var mı?
Her House bulunduğu Şehre ve bölgenin stiline ait dokular taşıyor. Buna gore de  üyeleri, etkinlikleri  ve lezettleri o bölgeden esinleniyor. Dolayısı ile bulunduğu şehrin kültürüne göre şekillenebiliyor diyebilirim.

Klubün yer aldığı Palazzo Corpi 19.yy’dan kalma tarihi bir bina ve özenle restore edilerek bugünkü halini almış.

Tarih boyunca Beyoğlu, İstanbul’un en yaratıcı ve hareketli semtlerinden biri aslında, Kulüp binası yani Palazza Corpi de bu yansımanın en canlı örneklerinden biri. Soho House İstanbul da buna yakışır şekilde üyeler için her ay planlanan ve zengin içeriklere sahip söyleşiler, atölyeler, partiler ve film göstermleri ile dopdolu. Kulüp menüsünde yerel lezzetlerden esinlenen tadları denemek, yaz akşam üstüleri teras manzarası eşliğinde sunset session’a katılmak ve yaratıcı isimlerle tanışmak için bire bir.

Müzik olan yoğun ilişkine değinelim biraz da. Konservatuar eğitimin sonrasında uzun yıllar radyo programcılığı yaptın Lounge FM, Radio Oxigen, Power FM’de. RedBull Music Academy’deye seçildin ve DJ’lik serüvenin de devam ediyor. Müzik senin için hayatının neresinde duruyor?

Müzikbenim için her şeyin bir süreliğine tamamen durduğu anları temsil ediyor.

Müzikle ve bu çevredeki insanlarla bir arada büyüdüğüm için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bazen anlatması zor oluyor, ama koşulsuz mutlu olduğum anların merkezinde hep müzik var. İnsanları bir araya getiren büyük bir güç:)

Tüm bu işlerle uğraşırken seni motive eden şeyler neler?
Yeni insanlarla tanışmak, onların fikirlerini ve bakış açılarını anlamak, sohbet etmek beni  motive ediyor. Şu anda da Soho House ‘da  buna benzer birşey yapıyorum. İnsanları mutlu, eğlenirken görmek ve bunun bir parçası olmak hayatta hep motive kaynağım oldu.

Zeynep, bir günün nasıl geçiyor?
Güzel bir kahve ile günde başlıyorum, köpeğimi gezdirdikten sonra sevdiğim bir iki şarkı eşliğinde hazırlanıyorum ve Soho House’a doğru yola çıkıyorum. Gün içinde toplantılarımı yapıyorum, ektinliklere dahil oluyorum, yeni insanlarla tanışıyorum ve de bir bakmışım gün bitmiş :)

Son olarak, İstanbul ile olan ilişkine değinirsek, aranız nasıl?
Hmm bu açıklaması biraz zor soru. Buraya ilk yerleştiğimde İstanbul’u anlamakta zorlanıyordum. Ama şu anda burada büyümeye devam ediyorum ve bu şehrin ne kadar büyük bir enerjisi olduğunu daha da iyi anlıyorum. Yani şöyle açıklayabilirim; İstanbul’la ilişkimiz birbirimizi tanıdıkça daha da güzelleşiyor.

Comments

Here Is Some More Great

Content